Bitcoin slaat $16.000; Hoogste Het is al in drie jaar…

De bitcoin prijs stijgt nog steeds. De nummer één cryptocurrency van de wereld per marketcap heeft net voor het eerst sinds januari 2018 de grens van $16.000 bereikt. Het is nu …

3 CBDC-projekt, Bitcoin Lightning Hits Pool, Verizon Taps Blockchain

Få din dagliga, bitstora sammandrag av kryptoasset och blockchain-relaterade nyheter – undersök berättelserna som flyger under radarn för dagens kryptonyheter. Den digitala yuanen har redan överträffat 4 miljoner transaktionsmärken, sade dess …

Vitalik Buterin espère que la „chaîne de zombies“ Tezos fait bien

Vitalik Buterin, d’Ethereum, s’est échauffé sur „Ethereum killer“ Tezos Gouvernance en chaîne ou hors chaîne Une „chaîne de zombies“. Dans son récent tweet, le fondateur d’Ethereum, Vitalik Buterin, a souhaité bonne …

0 Comments

Tether stanowi ogromny procent transakcji i bierze na siebie Bitcoin i Ethereum na różne sposoby

Najnowsze dane pochodzące od dostawców usług analitycznych sugerują, że skumulowany wolumen transakcji Tether właśnie przekroczył 600 miliardów dolarów, ponieważ zaczyna dominować w handlu na giełdzie kryptograficznej.

On-łańcuch analityków dostawca Glassnode ujawnił, że wielkość transakcji Tether wzrosła o około 20% w ciągu ostatnich 30 dni, aby osiągnąć ten nowy skumulowany kamień milowy.

Należy jednak zauważyć, że jest to skumulowana liczba, a nie dzienny wolumen transakcji, który jest bliżej 35 miliardów dolarów, zgodnie ze średnią z Coingecko i Coinmarketcap.

Ci sami dwaj dostawcy usług analitycznych podają dzienny wolumen transakcji Bitcoina na poziomie od 20 do 25 miliardów dolarów, co daje Tether wyraźną przewagę w tej metryce.

Jeśli chodzi o podaż, USDT wzrosła o prawie 300% od początku tego roku, kiedy w obiegu były tylko 4 mld dolarów. Dziś, według raportu Tether Transparency, wartość ta wynosi nieco poniżej 16 miliardów dolarów. Standard ERC-20 nadal dominuje w podaży USDT, z prawie 65% wszystkich Tether żyjących na Ethereum blockhom.

Dodatkowo, dostawca analityków Skew zauważył, że kontrakty terminowe oparte na Tetherze dogoniły teraz te oparte na Bitcoinie. Powiedział, że tak było:

„Silny wzrost kontraktów terminowych z marżą USDT w tym roku, teraz prawie na równi z kontraktami z marżą BTC na codzień,“
Wzmocniły się również inne wskaźniki dla najpopularniejszego stabilcoinu na świecie. Tether stanowił tylko mały ułamek wolumenu handlu w 2017 roku, z benchmarkiem Bitcoin dowodzącym ponad 50% transakcji, a fiat biorąc resztę. Ale w zarazy roku 2020, sytuacja jest zupełnie inna – aż 70% wolumenu handlu walutowego jest denominowane w parach USDT.

Na początku tego tygodnia, Bloomberg doniósł, że kapitalizacja rynku Tether może faktycznie przewyższać Ethereum do 2022 roku. Obecnie kapitalizacja rynkowa Tether’a wynosi około 38% wartości Ethereum, ale spodziewany jest dalszy wzrost w obu przypadkach. W odpowiedzi na raport, Tether CTO Paolo Ardoino stwierdził;

„Tether po raz kolejny okazuje się być jednym z najbardziej zaufanych atutów w kryptońskiej przestrzeni.“
Stabilnycoin osiągnął kilka głównych kamieni milowych w tym roku, i to wszystko przyszło podczas trwającej sprawy sądowej z Nowym Jorku Prokuratora Generalnego na poparcie cyfrowego dolara. Z Tether teraz wpleciony w tkaninę całej kryptofery, jest dużo jazdy na wynik tej sprawy.

Author

info@bychosen.com