L’aumento del prezzo del bitcoin a $ 500k è inevitabile, affermano i gemelli Winklevoss

Hanno detto che la vera adozione dell’asset class „non è nemmeno iniziata“. I fondatori dello scambio di criptovalute Gemini Tyler e Cameron Winklevoss hanno affermato che Bitcoin ( BTC ) alla …

Bitcoin si surriscalda su PayPal News mentre Netflix delude Wall Street

La corsa di Bitcoin continua grazie all’annuncio di PayPal. Netlfix e Google lampeggiano in rosso dopo che le cattive notizie hanno colpito entrambe le aziende. La corsa di battuta dell’anno di …

Tether volume hit $600B jak próbuje wziąć Bitcoin jako wzorzec kryptoński

Tether stanowi ogromny procent transakcji i bierze na siebie Bitcoin i Ethereum na różne sposoby Najnowsze dane pochodzące od dostawców usług analitycznych sugerują, że skumulowany wolumen transakcji Tether właśnie przekroczył 600 …

0 Comments

Tether stanowi ogromny procent transakcji i bierze na siebie Bitcoin i Ethereum na różne sposoby

Najnowsze dane pochodzące od dostawców usług analitycznych sugerują, że skumulowany wolumen transakcji Tether właśnie przekroczył 600 miliardów dolarów, ponieważ zaczyna dominować w handlu na giełdzie kryptograficznej.

On-łańcuch analityków dostawca Glassnode ujawnił, że wielkość transakcji Tether wzrosła o około 20% w ciągu ostatnich 30 dni, aby osiągnąć ten nowy skumulowany kamień milowy.

Należy jednak zauważyć, że jest to skumulowana liczba, a nie dzienny wolumen transakcji, który jest bliżej 35 miliardów dolarów, zgodnie ze średnią z Coingecko i Coinmarketcap.

Ci sami dwaj dostawcy usług analitycznych podają dzienny wolumen transakcji Bitcoina na poziomie od 20 do 25 miliardów dolarów, co daje Tether wyraźną przewagę w tej metryce.

Jeśli chodzi o podaż, USDT wzrosła o prawie 300% od początku tego roku, kiedy w obiegu były tylko 4 mld dolarów. Dziś, według raportu Tether Transparency, wartość ta wynosi nieco poniżej 16 miliardów dolarów. Standard ERC-20 nadal dominuje w podaży USDT, z prawie 65% wszystkich Tether żyjących na Ethereum blockhom.

Dodatkowo, dostawca analityków Skew zauważył, że kontrakty terminowe oparte na Tetherze dogoniły teraz te oparte na Bitcoinie. Powiedział, że tak było:

„Silny wzrost kontraktów terminowych z marżą USDT w tym roku, teraz prawie na równi z kontraktami z marżą BTC na codzień,“
Wzmocniły się również inne wskaźniki dla najpopularniejszego stabilcoinu na świecie. Tether stanowił tylko mały ułamek wolumenu handlu w 2017 roku, z benchmarkiem Bitcoin dowodzącym ponad 50% transakcji, a fiat biorąc resztę. Ale w zarazy roku 2020, sytuacja jest zupełnie inna – aż 70% wolumenu handlu walutowego jest denominowane w parach USDT.

Na początku tego tygodnia, Bloomberg doniósł, że kapitalizacja rynku Tether może faktycznie przewyższać Ethereum do 2022 roku. Obecnie kapitalizacja rynkowa Tether’a wynosi około 38% wartości Ethereum, ale spodziewany jest dalszy wzrost w obu przypadkach. W odpowiedzi na raport, Tether CTO Paolo Ardoino stwierdził;

„Tether po raz kolejny okazuje się być jednym z najbardziej zaufanych atutów w kryptońskiej przestrzeni.“
Stabilnycoin osiągnął kilka głównych kamieni milowych w tym roku, i to wszystko przyszło podczas trwającej sprawy sądowej z Nowym Jorku Prokuratora Generalnego na poparcie cyfrowego dolara. Z Tether teraz wpleciony w tkaninę całej kryptofery, jest dużo jazdy na wynik tej sprawy.

Author

info@bychosen.com